Birkonfed'de yeni Kadın Kolları Başkanı belli oldu işte o isim

Geçtiğimiz günlerde aylık Olağan Toplantısında Yönetim kurulunca alınan kararla, Birkonfed (Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu) Erzurum il Temsilciliği’nin Kadın Kolları Başkanı nihayet belli oldu. Ayrıntılar haberimizde...

Birkonfed'de yeni Kadın Kolları Başkanı belli oldu işte o isim
14 Eylül 2019 - 14:37

 

Geçtiğimiz günlerde aylık Olağan Toplantısında Yönetim kurulunca alınan kararla,  Birkonfed (Birleştirici İş Dünyası Konfederasyonu) Erzurum il Temsilciliği’nin Kadın Kolları Başkanlığına Genç mühendis Büşra BARİN Atandı. 
 Yeni görevine atanmasının ardından açıklama yapan Barin, sözlerine Erzurum’da iş dünyası alanında kadınların katılımlarının yeterli olmadığını ve başlıca hedeflerinden birisinin de kadınların iş dünyasında yerini alması için elinden geleni yapmak olduğunu belirtti.

Açıklamasında Barin: “Bugün Erzurum'da İş dünyası alanında kadınların sayısı hususunda ciddi bir eksiklik göze çarpıyor. Oysa gerekli çalışmalar yapılarak bu  sayının artırılabileceği kanaatindeyim.

Bu şehre destek olmak sadece İş adamlarının değil aynı zamanda iş kadınlarının da görevi. Bu düşünceler ile çıktığımız bu yolda kadınların da bu sorumluluğu alması için yapabileceğimizden fazlasını yapmaya hazırız. Sadece biraz zaman ve sabır gerekiyor. Bunun dışında kadınların iş dünyasında yerini alması için herhangi bir engel göremiyorum.” Şeklinde açıklama yapan Genç mühendis, açıklamasının devamında ise Birkonfed’in gerçekten güçlü bir konfederasyon olduğunu ve bu konfederasyonun gücünü daha da artırması için, açılan Kadın Kolları Başkanlığı’nın yapılan en doğru adımlardan birisi olduğunu dile getirdi.

“Şimdi sıra bizde!”

Konfederasyonun Kadın Kolları Başkanı  Barin: “Genel Başkan Yardımcımız Sn. Muhammet Gözeler’in attığı bu adımı sonuna kadar destekliyoruz. Aslında bu hareketin, Türkiye genelindeki diğer konfederasyonlara ve çalışma alanı iş dünyası olan birçok kuruma da büyük bir örnek teşkil ettiğini düşünüyorum. Sn. Başkanımız gerekli adımları atmış durumda, şimdi ise sıra bizde. Hep birlikte çalışarak şehrimizi ekonomik yönden olması gereken refah seviyesine ulaştırmamız gerektiği kanaatindeyim. Bunun için de gerek iş adamlarımız gerekse biz iş kadınları, bu amacımız doğrultusunda elimizi taşın altına koymalıyız. Şunu da belirtmek isterim ki: Birkonfed  olarak hep birlikte güçlü bir konfederasyonuz, ve bu gücümüzü birlikte kullandığımız taktirde, amacımızda başarıya ulaşmak kaçınılmaz olacaktır.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum